Nawozy Fosforan amonu

POLIDAP 18-46

Cena: 3250 zł netto / tona

Cennik nawozu na 2024 r. - W związku z dużą zmiennością cen oraz dostępnych ilości, prosimy o kontakt w celu potwierdzenia.

Zamów teraz

Dowiedz się więcej o POLIDAP 18-46

Spośród wielu rodzajów nawozów fosforowych dostępnych w stałej ofercie Polfert Group, to właśnie Polidap 18-46 cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Wynika to nie tylko bardzo wysokiej jakości tego nawozu, ale też z wysokiej koncentracji łatwo przyswajalnych składników odżywczych. 

Charakterystyka nawozu Polidap 18-46

Polidap 18-46 (inna stosowana nazwa to fosforan diamonu DAP), jest jednym z najbardziej skoncentrowanych i tym samym najbardziej efektywnych nawozów fosforowych dostępnych na rynku. Wystarczy zwrócić uwagę na udział procentowy zawartych w nim makroelementów, które mają kluczowy wpływ na proces plonowania roślin uprawnych.

Prezentowany nawóz zawiera 18% azotu (N) i 46% fosforu (P), dzięki czemu może w krótkim czasie uzupełnić niedobory tych składników odżywczych w glebie i tym samym zapewnić roślinom optymalne warunki uprawy. 

Pamiętajmy, że zarówno azot, jak i fosfor, są niezbędnymi składnikami odżywczymi roślin – w tym większości zbóż, warzyw czy owoców. Uzupełnianie tych makroelementów jest konieczne również w procesie pielęgnacji terenów zielonych.

Azot ma bezpośredni wpływ na wzrost roślin, uczestnicząc w syntezie białek i chlorofilu. Fosfor z kolei bierze udział w procesach energetycznych roślin, wspomaga korzenienie, kwitnienie oraz dojrzewanie owoców.

Dlaczego warto stosować nawóz Polidap 18-46?

Oferowany nawóz azotowy jest powszechnie uważany za jedną z najlepszych propozycji dla rolników, którzy szukają wydajnych i opłacalnych nawozów o wysokiej koncentracji P oraz N. Najważniejsze zalety tego produktu to:

  • Wysoka zawartość składników odżywczych – fosforu i azotu. 
  • Uniwersalność zastosowania - Polidap 18-46 może być stosowany w uprawie roślin zbożowych, warzyw, drzew owocowych czy roślin ozdobnych.
  • Przeznaczony do stosowania przedsiewnie i pogłównie. 

Sięgając po ten nawóz możesz realnie wspomóc rozwój systemu korzeniowego roślin, poprawić wchłanianie wody i składników odżywczych z gleby, a tym samym podnieść efektywność uprawy, uzyskując większe i lepsze plony, co przełoży się na ogólną opłacalność produkcji rolnej. 

Jak prawidłowo stosować Polidap 18-46? 

Tak wysoka koncentracja składników odżywczych sprawia, że należy ze szczególną uwagą podejść do kwestii optymalizacji nawożenia. Dawki nawozu dopasowujemy do realnych potrzeb uprawianych roślin, jak również do specyfiki gleby, co można ustalić na podstawie przeprowadzonych badań. 

Zaleca się, aby w przypadku nowych upraw oraz roślin o wysokim zapotrzebowaniu na fosfor, stosować Polidap 18-46 na początkowych etapach wzrostu. Wspomoże to rośliny w rozwoju mocnego systemu korzeniowego.

Zamów Polidap 18-46 w Polfert Group

Polidap 18-46 to nawóz, który możesz zamówić w naszej hurtowni od ręki. Zaopatrujemy w niego lokalnych dystrybutorów, jak i rolników indywidualnych. Realizujemy zamówienia już od 24 ton, co jest bardzo dobrą propozycją np. dla rolników chcących stworzyć grupy zakupowe (maksymalnie trzy adresy w ramach jednego zamówienia). 

Już teraz sprawdź cenę nawozu Polidap 18-46 i złóż zamówienie wygodnie online lub telefonicznie. 

Podobne nawozy

Zobacz wszystkie
DAP 18-46 Litwa

Fosforan amonu

DAP 18-46 Litwa

Cena: 2777 zł netto

Sprawdź
SuperFOSDAR P40+10Ca

Fosforan amonu

SuperFOSDAR P40+10Ca

Cena: 2230 zł netto

Sprawdź
Fosforan amonu MAP 12-52

Fosforan amonu

Fosforan amonu MAP 12-52

Cena: 2910 zł netto

Sprawdź
Fosforan amonu DAP 18-46

Fosforan amonu

Fosforan amonu DAP 18-46

Cena: 2777 zł netto

Sprawdź
NP 10-46

Fosforan amonu

NP 10-46

Cena: 2560 zł netto

Sprawdź
TrifosGran ICL

Fosforan amonu

TrifosGran ICL

Cena: 2195 zł netto

Sprawdź
NP 10-35

Fosforan amonu

NP 10-35

Cena: 2090 zł netto

Sprawdź

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Skontaktuj się z doradcami kromag.pl i otrzymaj indywidualną, niezobowiązującą ofertę oraz skorzystaj z fachowych porad ekspertów.