Nawozy Azotowe

Mocznik 46 Granulowany

Cena: 1690 zł netto / tona

Cennik nawozu na 2024 r. - W związku z dużą zmiennością cen oraz dostępnych ilości, prosimy o kontakt w celu potwierdzenia.

Zamów teraz

Dowiedz się więcej o Mocznik 46 Granulowany

Mocznik 46 granulowany (inna spotykana nazwa to karbamid) jest jednym z najbardziej skoncentrowanych i tym samym wszechstronnych nawozów azotowych, jakie wykorzystuje się we współczesnym rolnictwie profesjonalnym. Należy rozróżnić mocznik powleczony inhibitorem ureazy który możemy rozsiewać wprost na pole od mocznika bez inhibitora który według obecnych przepisów możemy stosować tylko po rozpuszczeniu w wodzie. Jest niezastąpiony w uprawach, które wymagają uzupełnienia niedoborów azotu w glebie. Jeśli szukasz sprawdzonego, wysoko wydajnego nawozu azotowego, to mocznik 46 granulowany jest odpowiednią propozycją dla Ciebie. 

Co trzeba wiedzieć o tym nawozie? 

Mocznik 46 granulowany to nawóz azotowy w formie grubej, dzięki czemu jest efektywny, dobrze miesza się z glebą, a przy tym może być stosowany w formie ciekłej po wcześniejszym rozpuszczeniu w wodzie. 

Nawóz, zgodnie z podaną numeracją, zawiera około 46% azotu w formie łatwo dostępnej dla roślin. To ten atrybut nawozu decyduje o tym, że mocznik jest jednym z najczęściej stosowanych produktów azotowych w profesjonalnym rolnictwie, ale też w ogrodnictwie i szeroko rozumianej pielęgnacji terenów zielonych. 

Granulowana forma nawozu jest pożądana przez większość rolników z uwagi na ułatwioną aplikację i zapewnienie równomiernego rozprowadzenia azotu w glebie, co umożliwia precyzyjne dawkowanie i tym samym ograniczenie strat azotu.

Zastosowanie nawozu 

Mocznik 46 granulowany to jeden z najchętniej wybieranych nawozów dostępnych w ofercie Polfert Group. Jego popularność jest pokłosiem wszechstronności zastosowania. Nawóz sprawdzi się w rolnictwie profesjonalnym (do nawożenia upraw wielkopowierzchniowych), jak i w ekologicznym.

Prezentowany nawóz z powodzeniem może być stosowany w uprawach polowych, w sadach, w winnicach, do nawożenia kwiatów, warzyw czy trawników. 

Poznaj najważniejsze zalety mocznika 46 granulowanego

Istnieje wiele powodów, dla których warto stosować mocznik 46 granulowany w swojej działalności rolniczej. Najważniejsze z nich to:

  • Wysoka zawartość azotu – aż 46% składu tego nawozu stanowi dobrze przyswajalny azot, co pozwala szybko i ekonomicznie uzupełnić niedobory kluczowego makroelementu w glebie i tym samym zapewnić sobie dobre plonowanie. 
  • Uniwersalność - mocznik może być stosowany na różnych rodzajach gleb, jak i do nawożenia różnych upraw. Jest to jeden z najwszechstronniejszych nawozów azotowych dostępnych na rynku.
  • Szybka dostępność azotu dla roślin – azot zawarty w moczniku jest szybko przekształcany w formy dostępne dla roślin, co przekłada się na lepsze plonowanie i wyższą jakość uzyskiwanych plonów, a także minimalizuje ryzyko chorób spowodowanych niedoborami azotu.
  • Łatwość stosowania – mocznik w formie granulowanej może być stosowany przy użyciu standardowego siewnika, z dbałością o precyzję dawkowania. Minimalizuje to ryzyko przenawożenia upraw, co jest również korzystne dla środowiska naturalnego i portfela przedsiębiorcy rolnego. 

Kup mocznik 46 granulowany z gwarancją terminowej dostawy 

Polfert Group to czołowy dystrybutor nawozów, w większości importowanych, które spełniają najbardziej rygorystyczne normy jakościowe. Jeśli zależy Ci na tym, aby zainwestować w markowy nawóz o gwarantowanym składzie, w tym przypadku o deklarowanej zawartości azotu, to zapraszamy do współpracy.

Polfert Group realizuje zamówienia już od 24 ton, z gwarancją terminowej dostawy pod wskazany adres. Sprawdź aktualną cenę mocznika 46 granulowanego i złóż zamówienie online lub telefonicznie. 

Podobne nawozy

Zobacz wszystkie
Saletra 34 NITRAM

Azotowe

Saletra 34 NITRAM

Cena: 1880 zł netto

Sprawdź
Saletrzak CAN 27N

Azotowe

Saletrzak CAN 27N

Cena: 1120 zł netto

Sprawdź
Yara Sulfan 24N+15So3

Azotowe

Yara Sulfan 24N+15So3

Cena: 1345 zł netto

Sprawdź
Saletra PULAN 34

Azotowe

Saletra PULAN 34

Cena: 1560 zł netto

Sprawdź
Saletra YaraBela EXTRAN 33,5

Azotowe

Saletra YaraBela EXTRAN 33,5

Cena: 1450 zł netto

Sprawdź
Mocznik 46 Prill

Azotowe

Mocznik 46 Prill

Cena: 1569 zł netto

Sprawdź
Saletra BOREALIS gruba 33,5

Azotowe

Saletra BOREALIS gruba 33,5

Cena: 1880 zł netto

Sprawdź
Saletrzak BOREALIS CAN 27N

Azotowe

Saletrzak BOREALIS CAN 27N

Cena: 1550 zł netto

Sprawdź
Saletra Import

Azotowe

Saletra Import

Cena: 1190 zł netto

Sprawdź
Saletra 33N + 3P

Azotowe

Saletra 33N + 3P

Cena: 1890 zł netto

Sprawdź
Mocznik 46 Gran z INHIBITOREM

Azotowe

Mocznik 46 Gran z INHIBITOREM

Cena: 1747 zł netto

Sprawdź

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Skontaktuj się z doradcami kromag.pl i otrzymaj indywidualną, niezobowiązującą ofertę oraz skorzystaj z fachowych porad ekspertów.